18.-19.05.2019

IAAF

Tet Riga Marathon

18.-19.05.2019

IAAF

Tiekamies adidas skriešanas skolas "Lekcijās" 28. janvārī!

image 001

Iezīmējot četrus mēnešus līdz starta šāvieniem Lattelecom Rīgas maratonā, adidas skriešanas skola aicina uz zināšanu pilnveidi un iedvesmas smelšanos kopā ar pieredzējušiem ekspertiem, profesionāliem skrējējiem un olimpiešiem. Jau pirmajās "Lekcijās" 28. janvārī ķersimies klāt daudziem būtiskiem skriešanas jautājumiem, jo tieši šobrīd ir īstais laiks izvirzīt mērķus, sākt izglītoties un trenēties, lai pavasarī un 2017. gada skriešanas sezonā būtu gatavi parādīt savu labāko.

image 003

Šogad ar zināšanām dalīsies mūsu labākie skrējēji un pieredzējuši eksperti, lai sarežģītas tēmas padarītu vienkāršas un pielietojamas ikdienā:

Aleksandrs Prokopčuks ir vairākkārtējs Latvijas čempions, ilggadējs Latvijas rekordu turētājs garajās distancēs un treneris šā brīža Latvijas rekordistiem maratonā un pusmaratonā - Jeļenai Prokopčukai un Valērijam Žolnerovičam. Aleksandrs iepazīstinās ar galvenajiem treniņu principiem un metodēm, kas iekļauti 21 km treniņu plānā. Šis plāns būs īpaši piemērots tiem, kas vēlas uzlabot savu personisko rekordu pusmaratonā. Nesatraucieties, ja šogad pusmaratons nav jūsu plānos, šī būs vienreizēja iespēja uzzināt treniņu formulu, kas nesusi labākos rezultātus garo distanču skriešanā.

Jānis Višķers, viens no Latvijas labākajiem garo distanču skrējējiem, iepazīstinās ar treniņu teorijas pamatiem, ko savā ikdienā izmanto profesionāļi, un kas var palīdzēt sasniegt izvirzītos mērķus gudri un efektīvi. Jānis stāstīs par treniņu plānošanu, mūsu organisma enerģijas sistēmām un izturības, spēka un ātruma īpašību sabalansēšanu. Skatīsim, kā veiksmīgi palielināt skriešanas distanci un kā skriešanu apvienot ar citiem sporta veidiem.

Laila Meija, medicīnas zinātņu doktore, “Capital Clinic Riga” dietoloģe stāstīs par mūsu ikdienas labajiem un sliktajiem uztura paradumiem un kādi paradumi jāveido skrējējiem, piekopjot regulāras fiziskas aktivitātes. Apskatīsim dažādu ēdienu sastāvus, izplatītākos mītus un profesionālu skrējēju ēdienkartes.

Līga Līdumniece, fizioterapeite un “Mans pirmais maratons” 2014 absolvente specializējas skriešanas biomehānikā un sporta traumās. Līga pastāstīs par spēka treniņu ietekmi uz skrējēja gaitu un kustību mobilitāti, un kādiem riskiem mēs sevi pakļaujam, ignorējot skrējējiem nepieciešamos vispārējās fiziskās sagatavotības treniņus.

Skrējējs skrējējam

Lekciju noslēgumā dzirdēsim trīs lieliskus un iedvesmojošus skrējēju stāstus:

Jeļena Prokopčuka, visu laiku labākā Latvijas garo distanču skrējēja un sešu Latvijas rekordu īpašniece, sākot no 3000m līdz maratonam. Jeļena četras reizes pārstāvējusi Latviju olimpiskajās spēlēs un elites līmenī startējusi neskaitāmos augstākā mēroga maratonos visā pasaulē, t.sk. divas reizes izcīnījusi uzvaru prestižajā Ņujorkas maratonā. Kā ir mainījusies skriešana pēdējos divdesmit gados, kāda ir globālā skriešanas kustība un uz kurieni tā virzās?

Gustavs Terzens, “Mans pirmais maratons” 2016. gada absolvents, kurš kā pats saka “tika noķerts vājuma brīdī” un piekrita lielam izaicinājumam – uz mirkli nolikt boksa cimdus, atgriezties pie jaunības gaitām un noskriet savu pirmo maratonu. Viegls ceļš Gustavam nebija, bet finišs sasniegts godam. Kādas atziņas iegūtas pa ceļam? Par to Gustavs.

Matīss Haritonovs, “Mans pirmais maratons” 2015. gada absolvents. Pirms diviem gadiem Matīss finišēja savu pirmo maratonu, bet pavisam nesen saņēma apstiprinājumu, ka viņš ir viens no laimīgajiem, kas šogad dosies uz Šamonī pilsētu Francijas alpos, lai startētu prestižajā UTMB ultramaratonā. Kas motivē Matīsu neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt sevi attīstīt ne tikai skriešanā, bet ikvienā dzīves jomā? Par to viņa stāsts.

Aktuālākais no maratona partneriem

Paralēli “Lekcijām” visas dienas garumā darbosies “VC4 laboratorija”, kas piedāvās bezmaksas fizioterapeita un tehniskā ortopēda konsultācijas, pēdas un stājas testus, teipošanas demonstrējumus un iespēju iepazīties ar Bauerfeind produktiem: sporta kompresijas zeķēm un speciālām zolēm.

Savukārt pie Isostar būs iespēja ne tikai degustēt jaunāko sporta uzturā, bet arī balsot par sev tīkamāko sporta dzēriena garšu. Visgardākā un visvairāk balsis ieguvusī garša būs pieejama Lattelecom Rīgas maratona trasēs maijā.

Slāpes veldzēt palīdzēs maratona oficiālais ūdens partneris “Mangaļi”.

Tiekamies lekcijās!

Vieta: Radisson Blu Hotel Latvija zāle Omega
Laiks: 28. janvāris (sestdiena), 10.00 - 14.00. Ierašanās no 9.30.

Pasākuma moderators: Gustavs Terzens

Esam saņēmuši vairāk nekā 500 pieteikumus un sasnieguši maksimālo dalībnieku kapacitāti. Šobrīd pieteikšanās pirmajām lekcijām 28. janvārī ir slēgta. Paldies visiem, kas pieteicās! Nākamās lekcijas norisināsies 25. februārī, par kurām ziņosim jau tuvākajā laikā.

Seko jaunumiem

Sekotāji

Sekotāji

Tet Rīgas maratons

Sekotāji

Tet Rīgas maratons

Tet Riga Marathon

Pieraksties jaunumiem

Galvenais partneris

  • Lattelecom

Partneris

  • Rimi

Sponsori

  • adidas
  • WESS
  • Sportland
  • Live Riga

Organizē

  • NECom
  • Rīgas Dome