18.-19.05.2019

IAAF

Tet Riga Marathon

18.-19.05.2019

IAAF

adidas skriešanas skolas lekcijas turpinās 25. februārī

Lattelecom Rīgas maratonam tuvojoties arvien straujāk un iezīmējot 12 nedēļu sagatavošanās ciklu, adidas skriešanas skola aicina uz zināšanu pilnveidi lekcijās 25. februārī. Kopā ar pieredzējušiem lektoriem metīsimies iekšā praktiskajā un paskatīsimies uz skriešanu no motivācijas, uztura, tehnikas un inventāra skatupunktiem. Neiztrūks arī pamatīgs iedvesmas lādiņš un virkne partneru piedāvājumu.

image 001

Jānis Grants, pieredzes bagāts psiholoģijas doktors ar specializāciju sporta psiholoģijā, stāstīs par motivāciju - kādēļ rodas motivācijas problēmas un kā tās pārvarēt. Apskatīsim stratēģijas, kā pārvarēt stresu treniņos un pirms starta.

Latvijas Olimpiskās vienības uztura speciāliste Signe Rinkule stāstīs par uztura plānošanu efektīvai uzturvielu uzņemšanai steidzīgā ikdienā. Atbildēsim uz jautājumiem, ko ēst pirms, ko pēc treniņiem, kas ir superfood, un ko galu galā ēd profesionāli sportisti? 

Kopā ar Jāni Amoliņu, Veselības centra 4 "Klubs 4" fizioterapeitu apskatīsim tuvāk dažādas skriešanas tehnikas un to ilgtermiņa ietekmi uz kustību balsta aparātu. Noskaidrosim, kā skriet un vingrot, lai sevi pasargātu no traumu riskiem.

Noteikti esat dzirdējuši, ka nav nepiemēroti laika apstākļi, ir nepiemērots apģērbs. Dins Vecāns, maratonists, projekta 28 dienas, 28 Eiropas pilsētas un 28 maratoni īstenotājs ar unikālu pieredzi neskaitāmu maratona pievarēšanā dos ieskatu skriešanas inventāra daudzveidībā - no cepurēm un cimdiem līdz apaviem, no termoveļas līdz āra jakai, no ziemas līdz vasarai, no 5 km skrējēja līdz ultramaratonistam.

Skrējējs skrējējam

Lekciju noslēgumā trīs lieliski iedvesmas stāsti:

Uģis Joksts, TV personība, sporta žurnālists, pieredzējis Lattelecom Rīgas maratona skrējēju līdzjutējs-trases moderators un šī gada "Mans pirmais maratons" dalībnieks. Uģis ar sporta dzīvi ir ciešās saitēs, izbaudot tā nianses no visām pusēm - kā sportists, žurnālists, līdzjutējs. Pieņēmis "Mans pirmais maratons" izaicinājumu, šobrīd aizvada aktīvus treniņus Anitas Kažemākas vadībā. Stāstā Uģis dalīsies ar savu pieredzi un novērojumiem Latvijas tautas sportā.

Edgars Simanovičs, viens no ātrākajiem Latvijas ultramaratonistiem, "Spartatlona" (246 km) finišētājs. Edgars jūs aizvedīs ceļojumā uz Grieķiju, kur lielā karstumā veica leģendāro ultramaratonu no Spartas līdz Atēnām. Skrējiens ir varens pārbaudījums pat vispieredzējušākajiem skrējējiem. Ko prasa šāda cīņa? Par to Edgars.

Leldi Broku, aktīvu skrējēju, maratonisti un tempa turētāju noteikti būsiet sastapuši kādā skriešanas distancē. Noskrējusi sešus maratonus, vairāk nekā 20 pusmaratonus, neskaitāmus taku skrējienus un pat 107 km garo skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera, skrējienos Leldi vienmēr sastapsiet ar lielu smaidu un plašu draugu pulku. Kas motivē Leldi turpināt dzīvot aizrautīga skrējēja dzīvi? Par to Lelde.

Programma

LAIKS NOTIKUMS
No 9.30 Ierašanās un reģistrācija
10.00 "Motivācijas saglabāšana treniņu procesā un sacensību stresa pārvarēšana"
Jānis Grants, psiholoģijas doktors, specializējies sporta psiholoģijā, pasniedzējs Latvijas Universitātē un praktizējošs terapeits ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi
  "Uztura plānošana skriešanā"
Signe Rinkule, uztura speciāliste, Latvijas Olimpiskā vienība
11.30 Pauze
11.45 "Dažādu skriešanas tehniku īpašības, muskuļu adaptācija un traumu riski"
Jānis Amoliņš, fizioterapeits, pasaules čempions armvrestlingā
  "Piemērots skriešanas ekipējums. No iesācēja līdz ultramaratonistam."
Dins Vecāns, maratonists, projekta 28 dienas, 28 Eiropas pilsētas un 28 maratoni īstenotājs
12.45 Pauze
13.00

Skrējēju stāsti iedvesmai jeb "Skrējējs skrējējam":
- Lelde Broka, maratoniste, tempa turētāja
- Edgars Simanovičs, viens no ātrākajiem Latvijas ultramaratonistiem, leģendārā "Spartatlona" (246 km) finišētājs
- Uģis Joksts, TV personība, sporta žurnālists un pieredzējis Lattelecom Rīgas maratona skrējēju līdzjutējs, trases moderators. "Mans pirmais maratons" 2017 dalībnieks.

14.00 Lekciju noslēgums

Jaunākais no maratona partneriem

Paralēli lekcijām visa pasākuma laikā pie adidas un Sportland varēsiet iepazīties ar jaunāko skriešanas apģērbu kolekciju, uzzināt par piemērota skriešanas inventāra īpašībām un veikt apavu testus ar video analīzi uz skrejceļa, lai piemeklētu sev atbilstošāko apavu pāri.

"VC4 laboratorija" piedāvās bezmaksas fizioterapeita un tehniskā ortopēda konsultācijas, pēdas un stājas testus, teipošanas demonstrējumus un iespēju iepazīties ar Bauerfeind produktiem: sporta kompresijas zeķēm un speciālām zolēm.

Pie Isostar turpināsies balsošana par sev tīkamāko sporta dzēriena garšu. Visgardākā un visvairāk balsis ieguvusī garša būs pieejama Lattelecom Rīgas maratona trasēs maijā. Protams, arī viss jaunākais sporta uzturā enerģijas uzkrāšanai un uzņemšanai skrējiena laikā.

Pie pulsometrs.lv uzzināsiet visu aktuālāko pulsometru un skriešanas tehnoloģiju pasaulē.

Par vieglu uzkodu rūpēsies Herkuless, bet slāpes veldzēt palīdzēs maratona oficiālais ūdens partneris Dabīgais minerālūdens Mangaļi.

Piesakies lekcijām šodien!

Vieta: Radisson Blu Hotel Latvija zāle Alfa
Laiks: 25. februāris (sestdiena), 10.00 - 14.00. Ierašanās no 9.30.

Pasākuma moderators: Gustavs Terzens

Vietu skaits ir ierobežots. Aicinām pieteikties laicīgi un dot ziņu, ja tomēr nevarēsiet ierasties, lai jūsu vietu atvēlētu citam gribētājam.

Seko jaunumiem

Sekotāji

Sekotāji

Tet Rīgas maratons

Sekotāji

Tet Rīgas maratons

Tet Riga Marathon

Pieraksties jaunumiem

Galvenais partneris

  • Lattelecom

Partneris

  • Rimi

Sponsori

  • adidas
  • WESS
  • Sportland
  • Live Riga

Organizē

  • NECom
  • Rīgas Dome