18.-19.05.2019

IAAF

Tet Riga Marathon

18.-19.05.2019

IAAF

TCS Ņujorkas maratons

Ņujorkas maratons norisinās Ņujorkā kopš 1970. gada, un ir pasaules lielākais maratons, dalībnieku skaitam sasniedzot 50 000. Ņujorkas maratons ietilpst World Marathon Majors sacensību seriālā, un to rīko New York Road Runners. Lielās popularitātes dēļ liela daļa dalībnieku tiek izlozēti. Preztižajā maratonā divas uzvaras pēc kārtas - 2005. un 2006. gadā - ir guvusi Latvijas sportiste Jeļena Prokopčuka, savukārt 2007. un 2013. gadā tika izcīnīta augstā 3. vieta.

2015. gada 1. novembrī Ņujorkas maratonā startēja arī virkne latviešu, kas pateicoties Lattelecom Rīgas maratona Komandu kausā laimētai iespējai, saņēma garantētu un apmaksātu dalību maratonā.

Volkswagen Prāgas maratons

Prāgas maratons IAAF skriešanas sacensību zelta kvalifikācijas zīmi (IAAF Road Races Golden Label) ieguva 2010. gadā. Ar zelta kvalifikācijas zīmi atzīmēts arī Prāgas pusmaratons. Prāgas maratons pamatoti tiek uzskaīts par vienu no labākajiem Eiropas maratoniem. Katru gadu tajā piedalās vairāki desmiti tūkstoši skrējēju no vairāk nekā 70 valstīm. Maratons un pusmaratona sacensības Prāgā notiek atšķirīgos datumos. Jau vairākus gadus Čehijā lielākie skrējieni notiek ar zīmolu RunCzech.com – visa gada garumā ilgstoša pasākumu programma, kas piedāvā skrējienus dažādas sagatavotības līmeņiem – sākot no 5 km līdz pusmaratoniem un maratoniem.

Venēcijas maratons

Venēcijas maratons ir ieguvis IAAF skriešanas sacensību sudraba kvalifikācijas zīmi (IAAF Silver Label Road Race). 2015. gada oktobrī Venēcijas maratons svinēja apaļu jubileju, notiekot jau 30. reizi un vismaz 8 000 dalībniekiem baudot Venēcijas šarmu.

Spar Budapeštas Starptautiskais maratons

Budapeštas maratons notiek jau kopš 1984. gada, maratona un pusmaratona sacensībām notiekot atšķirīgos datumos. Katru gadu Budapeštā maratona distanci pieveic gandrīz 4 000 skrējēju. 2016. gadā Budapeštas maratons notiks 9. oktobrī, savukārt Budapeštas pusmaratons 11. septembrī.

Orlen Varšavas maratons

Varšavas maratons notiek jau kopš 1979. gada. Katru gadu Varšavas maratonā piedalās un finišē vairāk nekā 4 000 skrējēju. Maratona un pusmaratona sacensības Varšavā notiek atšķirīgos datumos.

Telavivas Samsung maratons

Telavivas maratons ir viens no pavasara populārākajiem sporta pasākumiem Vidusjūras krastā. Telavivas Gillette maratons piedāvā piedalīties čatrās distancēs - maratons, pusmaratons, 10 km un 5 km, kas vijas caur pilsētas vēsturiskajam centram.

Sportlat Valmieras maratons

Kaut arī pirmais Valmieras maratons notika jau 1983.gadā, pašreizējie organizatori Valmieras maratonu atjaunoja pēc ilgāka pārtraukuma 2007. gadā. Valmieras maratons dalībniekiem piedāvā maratona distanci, pusmaratona distanci, 10 km skrējienu un īsākas distances bērniem.

Danske Bank Viļņas maratons

Danske Bank Viļņas maratons ir lielākais skriešanas notikums Viļņā, Lietuvā. Skrien maratonu, pusmaratonu, 10 km vai 4.2 km un redzi visu Viļņas skaistumu. Viļņas maratons ved caur Viļņas vecpilsētai, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kā arī caur Vingis parku - viens no lielākajiem pilsētas parkiem Eiropā. 2015. gadā Vilņas maratonā piedalījās vairāk nekā 16 tūkstoši skriešanas entuziasti no visas Lietuvas un ārvalstīm. Vairāk nekā 3200 skrējēji piedalījās maratona un pusmaratona distancēs.

SEB Tallinas maratons

SEB Tallinnas maratons notiks 2016. gada 10. - 11. septembrī. Galvenā distance  ir maratons, bet papildu tam ietvertas arī pusmaratona un 10 km distances, kas sākas un beidzas centrā. Trase ir samērā līdzena, tā virzās ap vecpilsētu un gar jūras piekrasti, ļaujot ikvienam skrējējam izbaudīt vecpilsētas un Baltijas jūras piekrastes šarmu.

Kijevas pusmaratons

Starptautiskais Kijevas pusmaratons «Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2016» kļuva par pirmo Ukrainas pusmaratonu, kas saņēmis sertifikātu no Starptautiskās maratona asociācijas (AIMS), un iekļuvis oficiālajā starptautiskajā AIMS kalendārā. Kijevas pusmaratona ietvaros notiek sacensības 21 km, 10 km, 5 km un pusmaratona stafetē, kā arī 2 km labdarības skrējienā. Bērniem ir iespēja izvēlēties starp trim distancēm: 1000m, 500m vai 100m. Savukārt visiem skrituļotājiem ir iespēja startēt divās distancēs: 21 km un 5 km.

Uzziniet vairāk šeit: http://kyivhalfmarathon.org/

Galvenais partneris

  • Lattelecom

Partneris

  • Rimi

Sponsori

  • adidas
  • WESS
  • Sportland
  • Live Riga

Organizē

  • NECom
  • Rīgas Dome